23. MBZ | 7. DAN

09.30 Hotel Westin | Generalna skupština ISCM-a

Hotel Westin
Generalna skupština ISCM-a

12.00 -

Iva Konjevod, čembalo
Aleksandar Milošev, viola (Slovenija)
Vitalij Muntjan, harmonika
Dani Bošnjak, flauta
Damir Gregurić, glasovir
Tvrtko Sarić, gitara
Dubravko Češnjak, cimbal

Krzysztof Knittel (Poljska) / ISCM
Histoire III, za čembalo i vrpcu

Julia Deppert (Njemačka) / ISCM
Objekt I (Steinmandl), za gitaru i glasovir

Ivana Kiš (Hrvatska)
Temporary E!, za čembalo

Seung Jae Chung (Južna Koreja) / ISCM
Untitleds; Silence is so Accurate, za violu i glasovir

Željko Brkanović (Hrvatska)
Harmony in Exist, za harmoniku

Marían Lejava (Slovačka) / ISCM
Les fleurs des ondes (Notturno br. 4), za alt-flautu, harmoniku, cimbal i glasovir, op. 14

Oscar Carmona (Čile) / ISCM
Cygnus X-1, za glasovir i vrpcu

16.00 Muzej Mimara

Muzej Mimara

Zagrebački kvartet (Goran Končar, Davor Philips, violine; Ante Živković, viola; Martin Jordan, violončelo)

Solistica: Davorka Horvat, sopran

Oswaldo Torres (Venezuela) / ISCM
Gudački kvartet

Raminta Šerkšnyt? (Litva) / ISCM
The Oriental Elegy, za gudački kvartet

Aleksandar Ščetinski (Ukrajina) / ISCM
The Preacher’s Word, za sopran i gudački kvartet

19.30 Lisinski | Simfonijski orkestar Slovenske radiotelevizije

Koncertna dvorana Vatroslava Lisinskog - Velika dvorana

Simfonijski orkestar Slovenske radiotelevizije
Dirigentica: Sian Edwards (Velika Britanija)

Solist: Boštjan Lipovšek, rog (Slovenija)

Nurit Karin Jugend (Izrael) / ISCM
The Voice of Silence

Lojze Lebič (Slovenija)
Musica Concertata, za rog i orkestar

Leontios Hadjileontiadis (Grčka) / ISCM
Pok-Ta-Pok, za 24 gudača solista u 2 tima

Thoma Simaku (Albanija) / ISCM
Hyllus - praizvedba

Marius Baranauskas (Litva) / ISCM
Talking

22.00 ZKL | Nicola Sani (Italija): Diotima i Euridika, opera za glasove i instrumente

Zagrebačko kazalište lutaka

Nicola Sani (Italija)
Diotima i Euridika, opera za glasove i instrumente u šest prizora s prologom - praizvedba

Tekstove kompilirao i slobodno prilagodio Nicola Sani

Pamela Hunter / NIMROD OPERA, scenska koncepcija i režija

Sudjeluju:
Anna Clementi, Marie Goyette, Nicholas Isherwood, glasovi
Roberto Fabbriciani, flaute
Gareth Davies, klarineti
Elena Casoli, električna gitara, lutnja
Antonio Caggiano, udaraljke
Alvise Vidolin, redatelj zvuka

media arts productions F. Hunter & Co., produkcija

23.30 ZKM | Maja Ratkje, Jazzkammer i HC Gilje (Norveška) Voice, mm. performance

Zagrebačko kazalište mladih

Maja Ratkje, John Hegre [Jazzkammer] i HC Gilje (Norveška)
Voice, multimedijski performance

u suradnji s: net.kulturni klub mama (projekt Archipelagos of Sound)